Nikol, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BWCPG8789H1Z5
Call 08047676538 94% Response Rate
Send Enquiry
| Laser Power | 100 W |
| Working Area | 1300x900 mm |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Suitable Material | Plywood Die Board, Acrylic, MDF, Foam, Rubber Sheet, Plastic Sheet |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Cutting Thickness | 15 mm |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Table Type | Honeycomb Table |
| Control System | CNC Controller |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Laser Power | 100 W |
| Working Area | 1300x900 mm |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Suitable Material | Plywood Die Board, Acrylic, MDF, Plastic Sheet, Rubber Sheet |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Cutting Thickness | 15 mm |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Table Type | Honeycomb Table |
| Control System | CNC Controller |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Laser Power | 100 W |
| Working Area | 1300x900 mm |
| Laser Type | CO2 Laser |
| Suitable Material | Foam, Acrylic, Rubber Sheet, MDF, Plywood Die Board, Plastic Sheet |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Cutting Thickness | 18 mm |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Table Type | Honeycomb Table |
| Control System | CNC Controller |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details