Nikol, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BWCPG8789H1Z5
Call 08047676538 94% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Co2 |
| Focal Length | as perrequirement |
| Lens Type | Plano Concave |
| Diameter | 12.7 mm |
| Coating | AR 10.6 + 9.6 µm |
| Application | Laser Welding, CO2 Cutting, CO2 Marking, CO2 Engraving |
| Power Handling | 300–600 W |
| Mount Type | Lens Only |
View Complete details
| Lens Type | Convex |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Laser Cutting |
| Material | Plastic |
| Light Source Type | Light |
View Complete details
| Lens Type | Convex |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Light Source Type | Light |
| Uses | Laser Cutting |
View Complete details
| Usage/Application | Laser cutting |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Convex |
| Brand | Focus technologies |
| Thickness | 5 mm |
View Complete details