Nikol, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BWCPG8789H1Z5
Call 08047676538 94% Response Rate
Send Enquiry
| Working Area | 1300 x 2500 mm (4x8 ft) |
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 130 W |
| Number of Heads | Single Head |
| Model Name/Number | FTI-43 |
| Cutting Material | MDF |
| Capacity | 5000 mm/min (Cutting Speed) |
| Cooling Mode | Water Cooling |
| Brand | Focus Technologies |
View Complete details
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 80 W |
| Model Name/Number | CMA1325C-B-A |
| Cutting Material | MDF |
| Capacity | 2000 mm/min (Cutting Speed) |
| Cooling Mode | Water Cooling |
| Brand | Focus Technologies |
View Complete details
| Working Area | 600 x 400 mm (2x1.3 ft) |
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 80 W |
| Number of Heads | Double Head |
| Cutting Material | MDF |
| Capacity | 9000 mm/min (Cutting Speed) |
| Cooling Mode | Water Cooling |
| Brand | Focus Technologies |
View Complete details
| Machine Type | CO2 Laser |
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Working Area | 1500x3000 mm |
| Number of Heads | Single Head |
| Laser Power | 500 W |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Laser Pipe Cutting Machine |
| Voltage | 240V |
| Automation Grade | Automatic |
View Complete details
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Work table size | 900x600 mm |
| Laser Power | 80 W |
| Max cutting depth | 20 mm |
| Cutting Material | Metal |
| Brand | Focus |
| Usage/Application | Laser Pipe Cutting Machine |
| Voltage | 360 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
View Complete details
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Cutting Speed | 500mm per sec |
| Brand | Focus |
| Usage/Application | Laser Sheet Cutting Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V |
View Complete details
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 130 W |
| Model Name/Number | FTI 1325 |
| Cutting Material | MDF |
| Cooling Mode | Automatic |
| Brand | Focus |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 60 W |
| Cutting Material | MDF |
| Brand | Focus |
| Working Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
View Complete details
| Cutting Material | Mild Steel |
| Brand | Focus |
| Usage/Application | Laser Pipe Cutting Machine |
| Frequency | 60 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
View Complete details