Nikol, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BWCPG8789H1Z5
Call 08047676538 94% Response Rate
Send Enquiry
| Working Area | 900×1200 mm |
| XY Axis Working Area | 1300 x 2500 mm |
| Spindle Power | 2.2 kW |
| Working Area (feet x feet) | 1.5 x 1.5 |
| Application | MDF, Acrylic, Stone, Signage, Wood, Aluminium |
| Z Axis Working Area | 300 mm |
| Machine Type | 3 Axis |
| Job Material | MDF, HDF, Wood, PVC, Sign Board, Plywood, Foam Board, Acrylic |
| Spindle Head Type | Single Spindle |
View Complete details
| Working Area | 1300×2500 mm |
| Spindle Power | 5.5 kW |
| Axis Count | 4 Axis |
| Table Type | Vacuum Table |
| Supported Material | MDF, Solid Wood, ACP, Plywood, PVC Foam, Acrylic |
| Spindle Speed | 0–18000 rpm |
| X-Y Axis Working Area | 1500 x 3000 mm |
| Z Axis Working Area | 500 mm |
| Machine Type | 4 Axis |
| Job Material | Wood |
| Application | Cabinet, Jali Cutting, Door Making, Moulding, Furniture, Signage |
| Number Of Spindles | Single |
| Brand | Focus Technologies |
| Working Voltage | 380 V |
View Complete details