Nikol, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24BWCPG8789H1Z5
Call 08047676538 94% Response Rate
Send Enquiry
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Cutting Speed | 900mm per sec |
| Laser Power | 100 W |
| Cutting Material | MDF |
| Capacity | 3000 mm/min (Cutting Speed) |
| Cooling Mode | Water Cooling |
| Brand | Focus Technologies |
| Voltage | 380 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Capacity | 60 m/min |
| Type of Machine | Acrylic Laser Cutting Machine |
| Working Area | 1300 x 900 mm |
| Laser Power | 130W |
| Cutting Material | Acrylic |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Working Area | 1300 x 900 mm |
| Type of Machine | Acrylic Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 130W |
| Cutting Speed | 500mm per sec |
| Cutting Material | Acrylic |
| Brand | Focus |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 60 Hz |
View Complete details